Lina Motužytė | 2017 m. rugsėjo 8 d. 15:37 |
![]() ![]() |
"Prieš bėgdami nemėginkite nieko naujo"
Anot patyrusių bėgikų ir trenerių - pagrindinė bėgančiųjų 10 kilometrų bėgančių klaida yra savp jėgų neįvertinimas.
![]() |
Žinomas verslininkas, sportininkas, įveikęs ne vieną maratoną bei išleidęs knygą „Maratono Laukas“ Ignas Staškevičius teigia, kad 10 kilometrų bėgimas pirmiausia turi teikti džiaugsmą, nes ši distancija yra ištvermės distancija ir į ją reikia žiūrėti rimtai. Artėjant „Danske Bank Vilniaus maratonui“, tiek I. Staškevičius, kuris yra įveikęs net 60 maratonų, tiek bėgimo trenerė Palmira Žukienė dalinasi savo patarimais pirmą kartą besivaržysiantiems EUROCASH 10 km bėgime.
„10 kilometrų distancijoje bėgikas turi jaustis patogiai, dėlto į šią distanciją reikia žiūrėti rimtai ir jai ruošiantis yra viskas svarbu“, – sako I. Staškevičius. – „Rekomenduočiau į varžybas ir bėgimo startą atbėgti ilga apranga ir, likus 15 minučių iki starto, susidėti ilgą aprangą į kuprinę ar atiduoti į daiktų saugyklą, ir likti tik su trumpa apranga bei ruoštis startui“.
Pasak jo, apranga yra labai svarbi. Svarbiausią ją išbandyti prieš pat startą. Vyras nepataria autis naujų batelių, mautis naujų kojinių ar naujų kelnaičių. Jo nuomone, reikėtų bent keletą dienų būti viską išbandžius, kad starto dieną būtų ramu, o bėgant nebūtų jaučiamas diskomfortas dėl spaudžiančių batelių ar įkyrų trynimą sukeliančių rūbų.
„Rekomenduočiau netgi pasitepti pėdas, pažastis bei kirkšnis vazelinu, kad rūbai ir avalinė netrintų. Vyrai dar užsiklijuoja pleistru krūtinės spenelius. Nors tai gali atrodyti juokingai, tačiau tai iš tiesų padeda. Net bėgant tik 10 kilometrų, marškinėliai gali nutrinti iki kraujo krūtinės spenelius“, – praktiniais patarimais dalinosi I. Staškevičius.


Vyras taip pat atkreipia visų dėmesį į tai, kad „Danske Bank Vilniaus maratono“ EUROCASH1 10 km bėgimas yra ištvermės distancija.
„Čia svarbiausia finišuoti. Nereikia skubėti startuoti, nereikia pirmauti pirmuosiuose kilometruose. Svarbiausia, kad jums užtektų jėgų atbėgti iki finišo. Ir jeigu lieka kilometras ar porą kilometrų iki finišo, tuomet jūs galite parodyti, ką pasiekėte per treniruotes, ir padidinti tempą, norint aplenkti dar kelis bėgikus iki finišo linijos“, – sako I. Staškevičius.
Jam antrino ir bėgimo trenerė Palmira Žukienė. Jos nuomone, kad pagrindinė 10 kilometrų bėgančių bėgikų klaida yra neįvertinimas savo jėgų.
„Jei nuo pat pirmų kilometrų pradedama bėgti per greitai, tuomet įsitempia visas kūnas, pasunkėja kvėpavimas, sukaustoma pečių juosta, nuleidžiamas dubuo. Taigi per didelis, neapskaičiuotas tempas nulemia netaisyklingą kūno padėtį“, – sakė P. Žukienė.
Jos nuomone, startuoti reikėtų ramiai, o žinant savo pasiruošimo lygį, pastovų tempą reikėtų išlaikyti visuose pirmuose 5 kilometruose ir tik po to bandyti truputį greičiau įveikti antrąją savo distancijos pusę.
EUROCASH1 10 km bėgimo startas – 14:00 val. šį sekmadienį Vilniaus Katedros aikštėje (Šventaragio g.).
Daugiau naujienų iš kategorijos Patarimai
KOMENTARAI
NAUJIENŲ TOP 5
GALERIJŲ TOP 3