vilniausmaratonas.lt | 2018 m. rugpjučio 16 d. 14:57 | Siųsti nuorodą | Spausdinti | Komentarai |
Kaip maratoną įveikti lengviau?
Lengvaatletė, vidutinių ir ilgų nuotolių bėgikė Vaida Žūsinaitė dalijasi 5 paprastais patarimais, kurie pravers pradedant sportuoti.
Lengvaatletė, vidutinių ir ilgų nuotolių bėgikė Vaida Žūsinaitė dalijasi 5 paprastais patarimais, kurie pravers besiruošiantiems rugsėjo 9 d. vyksiančiam „Danske Bank Vilniaus maratonui“.
1. Krūvį kelkite palaipsniui
„Pradedantiems bėgioti po traumų, po atostogų ar tiesiog nusprendusiems pradėti sportuoti, visų pirma, patariu krūvį kelti palaipsniui, nereikia bėgti per greitai ir per daug. Per staigiai pakeltas krūvis gali turėti įtaką traumoms, o ir apskritai gali dingti noras bėgioti. Todėl geriau viską daryti laipsniškai ir savęs per daug nespausti“, – teigia sportininkė.
2. Pasirinkite tinkamą avalynę
Pradėjus bėgioti, anot Vaidos, būtina išsirinkti tinkamus bėgimo batelius. Dabar parduotuvėse bėgimų batelių pasirinkimas labai didelis: gausu įvairių spalvų, modelių, skirtingų prekės ženklų. Tačiau sportinę avalynę svarbu rinktis ne pagal grožį, o pagal pėdos tipą. Kadangi kiekvieno iš mūsų pėdos yra skirtingos, labai svarbu pasirinkti sau iš tiesų tinkančią avalynę. Turintiems rimtesnių pėdų problemų, Vaida siūlo pasidaryti individualius vidpadžius, kurie koreguoja pėdos pastatymą ir padeda išvengti kai kurių traumų.
3. Išsikelkite asmeninius tikslus
„Tikslai neturėtų būti nepasiekiami. Vienas jų gali būti ilgalaikis, keleriems ar keliolikai metų į priekį. Tačiau reikia turėti ir mažus tikslus, kuriuos pasiekti būtų kur kas
lengviau. Mažos asmeninės pergalės motyvuoja sportuoti toliau, o ir patys nepersitempiame iškart bandydami pasiekti neįveikiamų rezultatų,“ – pasakoja sportininkė.
lengviau. Mažos asmeninės pergalės motyvuoja sportuoti toliau, o ir patys nepersitempiame iškart bandydami pasiekti neįveikiamų rezultatų,“ – pasakoja sportininkė.
4. Įtraukite artimuosius
Ne ką mažiau svarbi sportininkui ir jį supanti aplinka, artimųjų ir draugų palaikymas. Vaida prisipažįsta, kad ypač ilgas distancijas bėgantiems labai svarbu turėti ar matyti kažką, kas jį palaiko. Be to, sportuojantis draugas ar šeimos narys taip pat dažnai gali tapti paskata pradėti ar sugrįžti prie sporto.
5. Nepamirškite poilsio ir mitybos
„Be šių dviejų gyvenimo komponentų – dar nė vienas sportininkas nepasiekė gerų rezultatų“, – teigia sportininkė. Anot Vaidos, sportininkas stiprėja tada, kai ilsisi. Todėl krūvį derėtų skirstyti taip, kad po sunkių treniruočių, turėtumėte laiko pailsėti. Taip pat visada svarbu prisiminti, kad daugiau nei pusę pasiekiamo fizinio rezultato sudaro subalansuota mityba.
„Tad atsakingai ruoškite savo kūną ne tik pratindami jį prie ištvermės, bet ir įsiklausydami į jo poreikius. Pakankamai ilsėkitės ir nepamirškite atstatyti prarasto energijos bei skysčių kiekio“, – primena maratonininkė V. Žūsinaitė, kuriai iki šiol priklauso „Danske Bank Vilniaus maratono“ moterų bėgimo rekordas.
„Danske Bank Vilniaus maratonas“ sostinėje vyks rugsėjo 9 dieną. Jo dalyviai galės rinktis maratono, „Rimi pusės maratono“, „Lympo 10 km“ ir „Rimi šeimos 4,2 km bėgimo“ distancijas. Studentai ir moksleiviai bėgs 3 km, o vaikai – 200 metrų „#BEACTIVE vaikų bėgime“.
Maratono dalyviai tradiciškai startuos ir finišuos Katedros aikštėje. Bėgimo trasa drieksis Neries paupiu, tęsis Žvėryne, Vingio parke, Gedimino prospekte ir Senamiestyje. Maratono bėgikams teks įveikti du ratus, o pusmaratonio – vieną ratą.
Daugiau naujienų iš kategorijos Patarimai
KOMENTARAI
NAUJIENŲ TOP 5
GALERIJŲ TOP 3