Laura Juškauskienė | 2013 m. birželio 11 d. 14:37 | Siųsti nuorodą | Spausdinti | Komentarai |
Gimnazijoje - "Olimpiniai žingsniai"
Vilniaus r. Nemenčinės Gedimino gimnazijoje vyko renginiai, skirti Antanui Mikėnui atminti bei sportinio ėjimo ir olimpinių idėjų populiarinimui
Apie Nemenčinėje vykusį renginį pasakoja projekto "Vaikų ir jaunimo olimpinis ugdymas šalies mokymo įstaigose" koordinacinės grupės narė Laura Juškauskienė:
Besibaigiant mokslo metams mūsų gimnazijoje vyko olimpiniai renginiai "Olimpiniai žingsniai", skirti legendinio Lietuvos sportininko Antano Mikėno garbei atminti bei sportinio ėjimo ir olimpinių idėjų populiarinimui mūsų gimnazijoje.
Renginių idėja kilo tuomet, kai kartu su kolege buvome pakviestos į filmo „Olimpinio sidabro žingsniai. Antanas Mikėnas“ premjerą. Viena diena buvo skirta mokinių bei mokytojų sportinio ėjimo varžyboms, o kita - renginiui gimnazijos bendruomenei, kurio metu buvo pristatytas ir parodytas šis filmas.
Į renginį atvyko garbūs svečiai: LTOK olimpinio švietimo direkcijos atstovė, žymaus sportininko dukra Eglė Mikėnaitė-Juodeikienė bei socialinų mokslų daktaras, Lietuvos nusipelnęs treneris, nacionalinės kategorijos teisėjas, Lietuvos sportinio ėjimo asociacijos generalinis sekretorius (1989- 2012), LSĖA leidinio „Lietuvos ėjikas“ vyr.redaktorius Juozas Genevičius.
Renginio metu projekto "Vaikų ir jaunimo olimpinis ugdymas šalies mokymo įstaigose" koordinacinė grupė pristatė olimpinio švietimo veiklą gimnazijoje, parodė video siužetą apie vykusias sportinio ėjimo varžybas. Svečiai apdovanojo nugalėtojus ir prizininkusmedaliais bei LTOK padėkos raštais.
Labai įdomu buvo klausytis J.Genevičiaus kalbos apie sportinį ėjimą, jo techniką, trenerio darbą, sveiką gyvenseną, pamąstymus apie kilnų elgesį gyvenime bei sporte. E. Mikėnaitė-Juodeikienė papasakojo apie savo tėtį, kuris tapo pirmuoju lietuviu 1956 metais Melburno olimpinėse žaidynėse, iškovojusiu olimpinį medalį individualioje sporto šakoje. Jis yra pirmasis ir iki šiol vienintelis Lietuvos sportininkas, laimėjęs olimpinį apdovanojimą sportinio ėjimo rungtyje. Kaip garbės svečias dalyvaudavo ir įteikdavo apdovanojimus nugalėtojams Birštone vykdomose Antano Mikėno taurės sportinio ėjimo varžybose. Po jo mirties 1994 metais šią tradiciją tęsia dukra Eglė, kuri savo sūnų pavadino Antanu - žymiojo senelio garbei.
Kraštiečio skulptoriaus K.Kisielio sukurtas A.Mikėno portretinis biustas Sporto muziejuje Kaune primena apie jo nuopelnus Lietuvos sportui - A. Mikėnas ne be pagrindo vadinamas Lietuvos sportinio ėjimo patriarchu. Ir tik šiemet, beveik po 60 metų nuo žymiosios pergalės, buvo sukurtas filmas, kurį mes ir pamatėme.
Po filmo peržiūros mokiniams buvo surengta viktorina apie tai, ką matė ir girdėjo, apie pagrindinius olimpizmo principus, olimpines vertybes, olimpinį ugdymą mūsų gimnazijoje. Aktyviausi dalyviai buvo apdovanoti LTOK įsteigtais suvenyrais, o gimnazija apdovanota padėkos raštu už olimpinių idėjų įgyvendinimą. Projekto koordinatorius gimnazijoje - kūno kultūros mokytojas metodininkas Danielius Lukošius.