sportuojam.lt | 2014 m. balandžio 11 d. 13:17 | Siųsti nuorodą | Spausdinti | Komentarai |
Sportas ryte – žvalesnė diena
Ir patyrę kineziterapeutai, ir Europos čempionas neabejoja – sportas ryte garantuoja teigiamos energijos užtaisą visai dienai
Visi žino posakį – kaip pradėsi dieną, tokia ji ir bus. Todėl savo lankytojams "Gemma sporto terapijos klubas" pradėjo rengti rytines treniruotes.
Treniruotės prasideda 7 val. 30 min., tad visi, kurie dienos metu vis neranda laiko sportui, dabar tai gali padaryti dar prieš prasidedant darbui.
„Sportuoti ryte ir taip išjudinti kūną iš miego yra tikrai geras sprendimas – taip visai dienai suaktyvinama medžiagų apykaita, praskaidrinsite nuotaiką, aprūpinsite organizmą energija visai dienai. Mūsų sporto klube organizuojamos rytinės treniruotės gryname ore, tokios kaip Šiaurietiško ėjimo, Giliųjų raumenų treniruotės, baseine – „Aqua Gymstick“ treniruotės“, – sako "Gemma sporto terapijos centro" vadovas kineziterapeutas Tadas Puzara,.
Jam pritaria ir Europos jaunimo kultūrizmo (iki 23 m.) čempionas Ovidijus Ringys: „Ryte atlikus bent jau 5 min. mankštą, geriausiai atliekant tempimo pratimus, į smegenis plūsteli daugiau deguonies, suaktyvėja kraujotaka, todėl greičiau išsibudiname. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad žmonės, kurie rytais reguliariai atlieka mankštą, dieną yra žvalesni, ilgiau išlieka darbingi, jų nuotaika būna geresnė ir psichologinė būklė stabilesnė“.
Nors O. Ringys ne tik aktyviai sportuoja, mokosi ir dalyvauja varžybose, kiekvieną rytą jis stengiasi pasitikti su mankšta.
„Kiekvieną rytą stengiuosi atlikti mankštą. Pats renkuosi viso kūno tempimus, kurie išjudina po nakties kūną. Vidutiniškai tai man užtrunka apie 10 min., jei pritrūksta laiko ilgesnei mankštai, atlieku pagrindinius pratimus, kurie užima apie 5 min., po kurių nuotaika ir savijauta tikrai pagerėja“, – sako Europos čempionas.
Kokių principų turėtų laikytis žmogus, norintis sportuoti ryte? Apie tai kalba vienas geriausių Lietuvos kineziterapeutų, Sveikatingumo ir terapijos centro Kaune vadovas Darius Paknys. Pirmiausia – kokį maistą derėtų valgyti? „Į užsiėmimus žmogus turi ateiti nepersivalgęs, kad maistas būtų suvirškintas, o skrandis nebūtų pilnas. Ryte valgyti reikėtų sudėtinius angliavandenius: grikių, ryžių, avižų – tai trys košės, kurios nekenkia. Taip pat tinka ir paprasti angliavandeniai iš vaisių – bananai, obuoliai, apelsinai“, - aiškino kineziterapeutas.
D. Paknys taip pat įspėja tuos, kurie ryte pasitenkina tik kavos puodeliu. Pasak jo, būtent nuo ryto reikia pradėti formuoti optimalią dienos mitybą.
„Nereikia visko kardinaliai keisti savo mityboje, reikėtų susiplanuoti naudingus maisto produktus, kurie turi angliavandenių, baltymų, riebalų ir susiplanuoti, kad tam tikru laiku skrandis pasiruoštų virškinimui – kad išsiskirstų virškinimo fermentai. Tas reguliarumas kada valgai ir maisto įvairumas yra optimilios ir taiyklingos mitybos principai“, – sako D.Paknys.
Šis kineziterapeutas veda užsiėmimus ir ryte, ir vakare, tad pastebi, kad tie, kurie sportuoja vakare ir dar dirba judrų darbą, išsijudina sunkiai. Tačiau rinktis, kada turėtų sportuoti, žmogui reikėtų pagal jo fizinį užimtumą dienos bėgyje. Svarbiausia, kad sportuojant ryte kūnas turėtų būti visiškai pabudęs, o žmogus – pavalgęs.
Daugiau naujienų iš kategorijos Patarimai
KOMENTARAI
NAUJIENŲ TOP 5
GALERIJŲ TOP 3