sportuojam.lt | 2014 m. liepos 15 d. 13:43 | Siųsti nuorodą | Spausdinti | Komentarai |
Sportas – gyvenimo variklis
Fizinis aktyvumas labai svarbus įvairaus amžiaus žmonėms. Jis reikalingas ne tik fizinei formai palaikyti, bet ir savijautai gerinti
„Sportas – puiki atsipalaidavimo priemonė, energijos šaltinis, gyvenimo variklis ir savo paties, kaip asmenybės, saviraiška ir tobulėjimas“, – tvirtina Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) kūno kultūros ir sporto magistrantūros studijų studentas Šarūnas Beivydas.
Jis sako sunkiai galintis save ir savo gyvenimą įsivaizduoti be sporto. Nuo pat mažens jaučiamos meilės sportui atsisakyti turbūt šiuo metu studentui būtų neįmanoma. Neseniai Šarūnas gavo pasiūlymą treniruoti jaunuosius futbolininkus. Vaikinas tikisi jau artimiausiu metu išbandyti savo jėgas einant trenerio pareigas. Studentas jau yra ragavęs futbolo teisėjo duonos, turi LFTA (Lietuvos futbolo teisėjų asociacija) II teisėjo-asistento kategoriją, kuri suteikia galimybę teisėjauti LFF I ir dublerių lygose. „Ateityje, turbūt kaip ir kiekvienas ambicijų turintis teisėjas, norėčiau gauti FIFA kategoriją, kad galėčiau teisėjauti Europos lygose. To ir sieksiu“, – ateities planais dalijasi Šarūnas.
LEU studentas sako, jog šios studijos jam – vien tik malonumas. „Nepaisant to, kad gautas aukštasis išsilavinimas man suteikia galimybių dirbti šioje srityje. Aš esu laimingas, kad galėjau apie sportą sužinoti iš arti“, – džiaugiasi Šarūnas.
Pasirinkti, ką studijuoti, ką toliau veikti gyvenime, sportininkui nebuvo sunku, nes jau, matyt, kiek pamena, nuo VII ar VIII klasės žinojo, kad nori tapti kūno kultūros mokytoju/treneriu. Ruošėsi tiek, kiek tuo metu galėjo, apie kitas kryptis nė negalvodamas. „Nors, žinoma, buvo nemažai žmonių, kritikavusių mano pasirinkimą ir norėjusių įtikinti, kad ši specialybė neturi perspektyvų“, – prisimena LEU kūno kultūros ir sporto magistrantas Š. Beivydas.
„Be kūno kultūros pamokų, kurių stengdavausi nepraleisti, lankiau futbolo treniruotes sporto mokykloje, patiko istorija. Be to, man visai neblogai sekėsi ją mokytis, žavėjo teatras, nors ir tų užsiėmimų buvo labai nedaug paskutinėse klasėse. Kartais netgi pagalvoju, kad turiu šiek tiek neatskleisto talento šioje srityje, ypač patinka juokauti“, – sako Šarūnas, kuris savo gimtajame mieste (Panevėžyje) baigė garsaus režisieriaus, aktoriaus vardu pavadintą Juozo Miltinio gimnaziją. Ji iki šių dienų pateisina mokyklos vardą ir aktyviai vykdo meninę veiklą.
Studijas LEU jis pasirinko dėl čia esamos kūno kultūros programos. „Visada žavėjo mokytojo darbas. Nors ir mačiau blogų pavyzdžių, bet suvokiau, kad pedagogo darbas yra bene svarbiausias ir atsakingiausias kuriant mūsų pačių ateitį ir auginant jaunąją kartą“, – teigia studentas.
Šarūnui patinka, kad LEU jaunam žmogui yra suteikiama galimybė įvairiais būdais parodyti save ir atrasti tikrąjį savo gyvenimo kelią, nes tai suteikia nemažai bendrųjų žinių ir gebėjimų, padedančių įsitvirtinti gyvenime. „Man, kaip asmenybei, šios studijos suteikė labai daug. Drąsiai galiu teigti, kad tik studijuodamas universitete subrendau. Ir vis dar bręstu kaip asmenybė. Sukaupiau neįkainojamų žinių, vertybių ir nuostatų bagažą, kuriuo stengiuosi vadovautis pats, perteikti jį kitiems. Kai pradėjau studijuoti, pagaliau pajutau laisvę atsiskleisti, patikėti savimi ir kitais. Jaučiu, kad, matyt, kaip ir daugelį žmonių, universitetas mane sustiprino ne tik fiziškai, bet ir dvasiškai. Beje, dabar jau galiu drąsiai teigti, kad studijų metu sutikau žmonių, kuriuos galiu vadinti tikraisiais draugais. Viliuosi, kad tokiais jie išliks ir visą likusį gyvenimą“, – sako LEU Sporto ir sveikatos fakulteto studentas.
Šarūnas tvirtina, jog pedagogas, jo darbas yra esminė dalis mūsų visuomenėje. Nuo jo labiausiai priklauso visuomenės (vaiko ar paauglio) ryšys su aplinka ir besikeičiančiomis gyvenimo sąlygomis. Pedagogas yra be galo svarbus veiksnys, lemiantis moksleivio fizinį vystymąsi ir asmenybės formavimąsi. „Man yra nesuprantamas ir netgi juokingas visiškas šios specialybės nuvertinimas. Mokytojo darbas reikalauja labai daug laiko, pastangų, pašaukimo būti mokytoju, tačiau dažnai susidaro įspūdis, kad pedagogas įvertinamas mažiausiai. Juk mokytojas yra visų kitų visuomenės sluoksnių pradžia. Tikrai ne kiekvienas gali dirbti mokytoju“, – sako iš Aukštaitijos sostinės – Panevėžio – kilęs Š. Beivydas.
Sporto ir sveikatos fakulteto studijų programa skirta mėgstantiems sportuoti ir norintiems įgyti kūno kultūros dalyko pedagogikos ir sporto bakalauro laipsnį, pedagogo kvalifikaciją. Studentai sukaups teorinių žinių apie pedagoginius reiškinius, edukacinę veiklą, kūno kultūros, sporto ir sveikatos dėsningumus, kuriuos mokės perteikti ugdytiniams. Absolventai gebės kritiškai vertinti ir interpretuoti kūno kultūros informacijos šaltinius, kūrybiškai taikyti šiuolaikines edukacines idėjas, pritaikyti technologijas, būtinas kūno kultūros ugdymo naujovėms diegti. Taip pat gebės pažinti biologinę įvairovę, įvertinti jos būklę, kompleksiškai naudoti įvairius ekologinės analizės metodus, sukurti reikiamą mokymosi aplinką net ir silpnesnės sveikatos ar specialiųjų poreikių ugdytiniams, plėtoti įgytas žinias ir įgūdžius, siekdami didelių sportinių laimėjimų pasirinktos sporto šakos varžybose. Asmenys, įgiję kūno kultūros mokytojo kvalifikaciją, gali dirbti kūno kultūros mokytojais bendrojo lavinimo, sporto mokyklose, profesinėse, aukštesniosiose mokyklose, gimnazijose, ikimokyklinio ugdymo įstaigose, kolegijose, papildomo vaikų ugdymo sportinėse įstaigose, valstybinėse, privačiose ir visuomeninėse sporto organizacijose, sveikatos klubuose.
Daugiau naujienų iš kategorijos Patarimai
KOMENTARAI
NAUJIENŲ TOP 5
GALERIJŲ TOP 3