dviraciuakademija.lt 2016 m. gegužės 10 d. 13:13 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Kam reikalinga dviratininko apranga?

Pasak buvusio profesionalaus dviratininko Mariaus Bernatonio, dviratininko apranga padeda ne tik greičiau važiuoti, bet ir padidina komforto jausmą.

Dviratininkų aprangos padeda greičiau važiuoti
Dviratininkų aprangos padeda greičiau važiuoti
Jeigu prasilenkiant su vienu ar kitu dviratininku kyla minčių, kurių velnių reikia įsisprausti į šį, iš pirmo žvilgsnio,  ne patį patogiausią rūbą, yra du paprasti atsakymai. Pirma, dviratininko apranga apsaugo odą nuo nemalonių pritrynimų, antra – dviratininko apranga leidžia jaustis laisvai, mažina vėjo pasipriešinimą ir padeda greičiau važiuoti.
 
Važiuojant ilgas distancijas su netinkama apranga ant odos atsiranda nemalonių pritrynimų. Todėl rekomenduotina dėvėti dviratininkų aprangą su specialų paminkštinimą turinčiomis dviratininko kelnaitėmis. Dviratininko apranga yra elastinga,  todėl patogiai priglunda prie kūno, leidžia laisvai jaustis bei sumažina vėjo pasipriešinimą, padeda greičiau važiuoti.
 
„Daugelis specializuotų dviračių parduotuvių turi platų aprangos asortimentą. Renkantis  dviratininko aprangą, labai svarbu ją matuotis. Dviratininko kelnaitės neturi spausti šlaunų, neturi kristi, turite jaustis laisvai ir patogiai“, – sako buvęs profesionalus plento dviratininkas Marius Bernatonis, „Dviračių Akademijos“ vadovas.
 
Pasak dviratininkų trenerio, labai svarbu, kad užsisegusi dviratininko maikutė nespaustų ir leistų laisvai kvėpuoti. Rekomenduojama, užsidėjus ir pasilenkus į dviratininko poziciją, pasiraivyti į šonus, pabandyti kažką įsidėti į galinę kišenę. Jei nepavyksta, vadinasi, dviratininko maikutė per maža. Pečių juosta taip pat neturėtų veržti.
 
„Dviratininko pirštinėles žmonės dažniausia nusiperka per mažas. Per mažas pirštinėles lengva atpažinti, nes po 30-40 min. Važiavimo jos pradeda trinti tarpupirščius. Kad taip nenutiktų, pirštinėles būtina matuotis“, – pataria treneris M. Bernatonis.
 

 
Jo teigimu, vasaros apranga skiriasi nuo rudeninės. Vasarinės aprangos pasirinkimas yra didesnis. Jei vasara karšta, profesionalūs dviratininkai dažniausiai renkasi tinklines maikutes,  dėl kurių plonumo didėja oro pralaidumas, nėra taip karšta, galima netgi įdegti. Jei oro temperatūra nėra aukšta, dažniausiai vilkimos įprastos, truputį storesnės dviratininko maikutės.
 
Keičiantis oro sąlygoms, keičiasi ir dviratininkų apranga. Rudenį, pasak M. Bernatonio, dviratininkai renkasi maikutes ilgomis rankovėmis, maikutes su pašiltinimu, taip pat pilnų kojų dviratininko kelnes su pašiltinimu. Šaltesniu metų laiku ypač reikalinga vėjo nepraleidžianti liemenė, sauganti nuo vėjo ir lietaus. Kad nešaltų kojos, rekomenduojama įsigyti dviračių sportui skirtus antbačius – apsaugo pėdas nuo šalčio.
 
„Dviračių sporte, priklausomai nuo oro sąlygų, turime specialius kojūkus ir rankoves, su kuriomis yra labai patogu važiuoti, nes juos galima užsidėti ir nusiimti važiuojant dviračiu. Rankovės skirtos atšalus arba atšilus temperatūrai, jas tereikia apsimauti arba nusimauti nuo rankos (labai paprasta ir efektyvu, be to, kišenėje jos tikrai neužima daug vietos).Kojūkai yra dviejų rūšių: pilni – apsimauna ant kojos pilnai (pilna apsauga nuo šalčio kojai) ir yra ketvirčiai, kurių apsauga baigiasi ties keliais (jų paskirtis yra apsaugoti kelius nuo šalčio)“, – sako „Dviračių Akademijos“ vadovas.
 
Renkantis aprangą, pasak M. Bernatonio, dviratininkai profesionalai pirmenybę teikia seniesiems aprangos gamintojams, dviračių sporte esantiems ne pirmi metai. Jų išdirbtos medžiagos, aprangos kokybė leidžia treniruotis įvairiausiomis oro sąlygomis, tiek stipriai lyjant, tiek žiemą ar esant aukštai oro temperatūrai. M. Bernatonis nurodo keletą prekes ženklų Bioracer, Nalini,Rapha,Castteli, Santini.
 
Dviratininko apranga dėvisi kaip ir visos kitos aprangos, nepriklausomai nuo to, kiek kartų važiuojate dviračiu. Buvęs profesionalus plento dviratininkas rekomenduoja aprangą atnaujinti bent kas 2–3  metai, nes dažnai skalbiama apranga pradeda blukti, dviratininko kelnaičių paminkštinimas praranda efektyvumą.
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Patarimai
KOMENTARAI
 
 

LSD "Žalgiris" sporto bazė

Olimpiečių g. 17, Vilnius 852751477
 

Savicko sporto klubas

Ąžuolyno 7, Vilnius 852362223
 

EFFECTUS

Laisvės pr. 60, Vilnius 852414493, 868740701
 

ROYAL ATHLETIC CLUB

M.K.Čiurlionio g. 84A, Vilnius 852159383
 

SUPERGYM

Laisvės pr. 82, Vilnius 852703132
 

Šokių studija „Kandela“

Savanorių pr. 178, Vilnius 8 686 528 13 info@kandela.lt

EgoForte

Savanorių pr. 124 A, Vilnius 852161919 info@egoforte.lt
 

Žalgirio sporto kompleksas

A. ir J. Gravrogkų g. 4, Kaunas, 837351620, 8604 03155
 

Sporto kompleksas Sugihara

Č.Sugiharos g. 3, Vilnius (8 5) 270 57 10
 

„Geležiniai žmonės“

Jurbarko g. 2, Kaunas 837 264470 837 314093
 

Teniso aikštynas "EcoTENNIS"

VŠĮ ,,Ekotenisas” Draugystės g. 10, Kaunas info@ecotennis.lt + 370 640 46661, + 370 37 452852
 

Sporto klubas "Margiris"

Naujoji g. 52, Alytus

"Victoria Gym"

Trinapolio g.11, Vilnius
 

FORUM Sporto klubas

Konstitucijos pr. 26, Vilnius
 

"Vilniaus Sigmos" sporto centras

Kalvarijų g. 125, Vilnius
 

Sporto klubas "Žalgiris"

Ūdrijos g. 2a, Alytus
 

Sporto ir sveikatingumo klubas "Šaulė"

Ugniagesių g. 8, Alytus
 

Sporto ir sveikatingumo centras "Ąžuolynas"

Sporto g. 3, Kaunas
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas