velomaratonas.lt | 2016 m. birželio 15 d. 10:24 | Siųsti nuorodą | Spausdinti | Komentarai |
Dviratis - kalorijų deginimo krosnis
Sporto medicinos gydytojas Kęstutis Linkus teigia, kad važinėjimas dviračiu gerina bendrą savijautą, formuoja raumenyną, leidžia pailsėti smegenims.
Sporto medicinos gydytojas Kęstutis Linkus teigia, kad važinėjimas dviračiu gerina bendrą savijautą, formuoja raumenyną, leidžia pailsėti smegenims. Kaip ir bet koks kitas judėjimas ar aktyvi veikla, dviračio pedalų mynimas degina kalorijas. Tinkamai minant - degina kaip krosnis ir tirpdo riebalus.
„Jei dviračiu važiuojate vidutiniu intensyvumu vieną valandą, sudeginate apie 300-400 kilokalorijų. Jei treniruotė intensyvesnė, per tą patį laiką galima sudeginti 700-800 kilokalorijų. Na o profesionalūs plento dviratininkai per vieną varžybų etapą sudegina iki 7000 kilokalorijų. Jie yra kalorijų deginimo mašinos,“- pokalbį apie dviračių įtaką organizmui konkrečiais skaičiais pradeda sporto medikas Kęstutis Linkus.
Sveikatingumo klausimais „Velomaratoną“ konsultuojantis specialistas pataria, kad norintys sudeginti kuo daugiau kalorijų turėtų minti intensyviau, o ketinantys deginti riebalus - šiek tiek lėčiau, bet ilgesnį laiko tarpą.
„Kuo intensyvesnis krūvis, tuo daugiau kalorijų sudeginame. Tačiau ne treniruotės intensyvumas, o širdies susitraukimų dažnis (ŠSD) lemia medžiagą, naudojamą kalorijų deginimui – riebalus arba gliukozę. Kuo intensyviau važiuojama, tuo santykinai daugiau energijos organizmas gamina iš gliukozės. Tad jei tikslas yra riebalų deginimas, važiuoti dviračiu reikėtų 60 - 70 procentų maksimalaus širdies susitraukimų dažniu. Tuomet didžiąja dalimi energijos eikvojime dalyvauja riebalai. Kabant paprastai, norintys atsikratyti pilvuko turėtų minti ne taip intensyviai, tačiau ilgesnį laiko tarpą,“- kalorijų deginimo pagrindus pasakoja K. Linkus.
„Važiuojant intensyviau, tarp 70 ir 80 procentų maksimalaus širdies apkrovimo, kalorijų deginimui organizmas pajungia raumenyse esantį gliukogeną, impulsas duodamas širdies kraujagyslių sistemai. Šiame intervale lavinama ištvermė,“- toliau kalorijų deginimo ABC dėsto K. Linkus. Čia pat medikas pateikia šiek tiek matematikos. Maksimalus širdies susitraukimų dažnis – su amžiumi kintantis skaičius. Jis skaičiuojamas iš 220 atėmus konkretaus žmogaus amžių (oficiali skaičiavimo formulė atrodo taip: 220 – amžius = ŠSDmax).
Treniruojantis dar didesniu intensyvumu, dėl deguonies stygiaus raumenyse pradeda kauptis pieno rūgštis, kuri sukelia dusulį, raumens nuovargį ir skausmą. Dėl pieno rūgšties susikaupimo ryte gali jaustis nemalonus raumenų skausmas. O tai – galimų komplikacijų ženklas rečiau sportuojantiems. Ilgai nesportavusiems ar mažiau fiziškai aktyviems 90 procentų ŠSD zonoje gydytojas sportuoti nerekomenduoja. Kaip ir nerekomenduoja deginti kalorijų vos krutant. Pasak jo, važinėjant labai lėtai apčiuopiamos naudos kalorijų ar riebalų deginimo atžvilgiu neturėsite.
Masinis kalorijų deginimas ant dviračių – didžiausia Baltijos šalyse dviračių šventė „Velomaratonas“ – šiais metais vyks rugpjūčio 21 dieną Vilniuje. Renginio startas ir finišas numatytas prie LR Seimo rūmų. Mėgėjams skirtas „ERGO mėgėjų“ važiavimas (pasirinktinai 10, 20 arba 30 km), vaikai mins „AKROPOLIO vaikų” starte (2,4 km), treniruoti mėgėjai - „SEMI SPORT“ (50 km) grupėje, o profesionalai - „Toyota SPORT“ (100 km) važiavime.
Registracija į „Velomaratoną” mėgėjams ir vaikams nemokama.
Daugiau naujienų iš kategorijos Pulsas
KOMENTARAI
NAUJIENŲ TOP 5
GALERIJŲ TOP 3