skm.lt inf. | 2016 m. rugsėjo 20 d. 13:56 | Siųsti nuorodą | Spausdinti | Komentarai |
Kaip taisyklingai pradėti sportuoti po vasaros?
Jeigu jau pirmosiomis dienomis pradedate intensyviai sportuoti, kūnas patiria didelį stresą, jis nėra tam pasiruošęs, atsiranda tikimybė patirti traumas.
Jei vasarą nusprendėte skirti poilsiui ir atitrūkote nuo intensyvių treniruočių, nesuklyskite bandydami į sportą grįžti su trenksmu. Sveikatos centro „Gemma“ kineziterapeutas Tadas Puzara Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) auklėtiniams ir visiems sportuojantiems pataria pirmiausia paruošti kūną ir palaipsniui didinti krūvį.
Specialisto patarimų klausia bei klauso ir Lietuvos jaunių (iki 17 metų) vaikinų rinktinės nariai. Jie šiais metais pasaulio čempionate iškovojo bronzą.
„Darbas su jaunais krepšininkais nėra sunkus, jie yra pakankamai motyvuoti, dažnai reikia juos pristabdyti, dažnai klausia patarimų. Krepšinyje yra didelė konkurencija tarp jaunų sportininkų. Kiekvienas supranta, kad turi būti geresnis už šimtus sportininkų, kad patektų į vieną ar kitą jaunimo rinktinę“, - aiškino T.Puzara.
Kaip po vasaros atostogų grįžti į sportą? Nuo kokių pratimų pradėti?, - SKM.lt paklausė specialisto.
Grįžus po vasaros atostogų, pirmiausia, reikėtų pradėti nuo fizinio rengimo treniruočių, nepulti iškarto žaisti krepšinį. Būtina paruošti savo kūną, palaipsniui didinti treniruočių krūvį ir pereiti prie treniruočių su kamuoliu ir žaidimo. Jeigu visą vasarą nieko nesportavote ir jau pirmomis dienomis pradedate pilna jėga treniruotis su kamuoliu ar rungtyniauti, kūnas patiria didelį stresą, jis nėra tam pasiruošęs, atsiranda tikimybė patirti traumas.
Pasiruošimo metu reikėtų pradėti nuo balanso treniruočių, atlikti pratimus ant nestabilių platformų. Tikslas - sustiprinti čiurnos, kelio raiščius. Būtina stiprinti ir pilvo, nugaros raumenis, tikslas - liemens raumenų stabilizavimas, nes dažniausiai kelio, čiurnos, nugaros traumos atsiranda dėl liemens raumenų silpnumo, raumenų disbalanso.
Ar krepšininkams reikia dirbti individualiai sezono pradžioje?
Labai svarbu kiekvienam krepšininkui individualiai parinkti pratimus pasiruošimo metu, būtina atsižvelgti kokias jis traumas patyrė praėjusį sezoną, kad tos traumos nesikartotų. Taip pat labai svarbu lavinti kitas fizines savybes kaip greitį, koordinaciją, ištvermę, pastebėti ko tam sportininkui trūko praėjusį sezoną.
Kaip išlaikyti gerą formą viso sezono metu?
Norint išlaikyti gerą formą viso sezono metu, būtina reguliariai treniruotis, nedaryti didelių pertraukų sezono metu, taip pat svarbu, kad būtų parinktas tinkamas krūvis, daug dėmesio skirti traumų prevencijai.
Ar svarbu laikytis režimo? Koks jis turėtų būti?
Labai svarbu laikytis sportinio režimo šalia treniruočių ir varžybų. Svarbu reguliarus miegas, poilsis po treniruočių, mityba prieš rungtynes ir po jų. Prieš rungtynes nerekomenduotina valgyti sunkiai virškinamo maisto kaip pica, mėsainiai. Rekomenduotina valgyti makaronus, vištieną, treniruočių metu gerti daug vandens.
Kokios dažniausiai traumos kamuoja krepšininkus ir kaip jų išvengti?
Dažniausios patiriamos traumos krepšinyje - čiurnos, kelio raiščių traumos, kelio meniskų pažeidimai, nugaros traumos.
Svarbu kad į treniruočių programą būtų įtraukta pratimų, skirtų stiprinti kelio, čiurnos raiščius. Labai svarbu raumenų balansas, norint stiprinti silpnesnius raumenis ir tempti pertemptus raumenis.
Daugiau naujienų iš kategorijos Patarimai
KOMENTARAI
NAUJIENŲ TOP 5
GALERIJŲ TOP 3