Reperis Andrius Glušakovas-Pushaz neatmeta galimybės, kad viena iš sporto šakų, kurią išmėgins ir jo vaikas, bus regbis
Regbio žaidimas Lietuvoje įgauna vis didesnį pagreitį – su juo supažindinami darželinukai ir pradinių klasių mokiniai. Šie, atėję ir pamėginę regbį, dažniausiai nori sugrįžti ir dar kartą, sako regbio klubo „Geležinis vilkas“ treneris Augustinas Taralis.
Gegužės 7-ąją įvykusios finalinės Vilniaus mokyklų pradinių klasių mokinių nekontaktinio regbio varžybos, kurios yra visoje Lietuvoje vykdomo projekto „Regbis.Viči.Jėga“ dalis, parodė, kad vaikams regbis – smagus žaidimas. Po atkaklių kovų stipriausiais Vilniuje tapo Fabijoniškių vidurinės mokyklos vaikai. A. Taralio manymu, vaikus supažindinti su žaidimu reikia nuo pat mažumės – teisinga idėja.
„Žaisti reikia pradėti darželiuose. Jeigu pradėsi kviesti nuo 5-6 klasės, tai vaikas jau gali nieko nebežaisti arba žaisti kompiuterinius žaidimus. Tokia tendencija, kad reikia pradėti ir pratinti kuo anksčiau“, – sako treneris.
Jam pritaria ir varžybas stebėjęs reperis Andrius Glušakovas-Pushaz: „Taip ir reikia skatinti įvairius sportus – tik nuo mažens. Visi žinome, kad norint pasiekti aukštumų, reikia pradėti nuo mažumės. Gal net ne nuo pradinių klasių, o nuo darželių. Ypač toks sportas, kaip regbis, ledo ritulys – vaikai išsikrauna, išsilaksto čia. Tai labai gerai – jei tik ant kojų vaikšto, jau gali bėgioti su kamuoliu ir savo velnius palikti aikštelėje."
Treneris A. Taralis su kitais „Geležinio vilko“ nariais kiekvieną savaitę veda regbio užsiėmimus šešiose skirtingose Vilniaus mokyklose. Jis tikisi, kad šis skaičius augs ir susidomėjimas tik didės. Specialisto teigimu vaikams šiame žaidime svarbu viskas, o ir jam jaunimo entuziazmas teikia džiaugsmą.
„Viskas svarbu jiems. Jeigu vaikui nepatiks iš pat pradžių, tai jis ir neateis. Reikia, kad jis ateitų ir vėl norėtų grįžti. Džiaugiuosi, kad moyklose mane jau pažįsta, atbėga vaikai, apkabina ir džiaugiasi, kad bus treniruotė“, – pasakoja A. Taralis.

Nepaisant gerų norų ir įvairių turnyrų vaikams, vis dar dažnai tėvai į regbį žiūri kreivai. Vieni jų mano, kad tai per daug fizine jėga paremtas žaidimas, labiau tinkantis chuliganams ir nenori leisti savo vaiko į tokias treniruotes.
Tačiau, trenerio manymu, nepabandęs negali žinoti, ar tau šis žaidimas tinka, ar ne. Tuo labiau, kad dabar vaikai iki 12-os metų žaidžiai nekontaktinį regbį, kuriame vietoje varžovo griovimo reikia nuplėšti nuo juosmens juostelę.
Pasak A.Taralio, dažnas mokytojas mano, kad jo vaikams naujų užsiėmimų nereikia, tačiau kai jie tik pabando regbį, retas kuris nenori jo žaisti ir vėl. Žaisdami vaikai ne tik aktyviai sportuoja, bet ir visapusiškai tobulėja.
„Žaidžiant regbį reikia labai mąstyti. Tikrai negali taip žaisti per jėgą, turi ieškoti būdų kaip sužaisti racionaliau. Svarbu, kad tai yra komandinis žaidimas, tai vienas kitam turi padėti, gelbėti, bėgti, išsaugoti kamuolį, tęsti ataką“, – privalumus, padedančius vystytis vaiko mąstymui vardija treneris.
Idėjai regbį įtraukti į mokomų dalykų sąrašą mokyklose pritaria ir A. Glušakovas-Pushaz: „Tai būtina, jeigu bus tokios galimybės, reikia įtraukti. Krepšininkų ir taip turime daug šalyje, yra krūva kitų sporto šakų.“
Pats reperis žaidžia ledo ritulį „Hockey Punks“ komandoje, o regbio išmėginti jam dar neteko, nors šis sportas žavėjo visada.
„Kažkaip visada žavėjo ir žavi šis sportas, būtent regbis, o ne amerikietiškas futbolas. Regbis turbūt yra pirmoje vietoje tarp vyriškiausių sporto šakų. Pats dar nedrįsau bandyti, bet jeigu kaulai dar atlaikytų, kur nors gal dar pabėgiočiau“, – juokiasi Andrius. Jis ir pats turi sūnų, kuriam dabar šešeri. Reperis neatmeta galimybės, kad viena iš sporto šakų, kurią išmėgins ir jo vaikas, bus regbis.