Puiki sveikata, harmoninga fizinė ir emocinė savijauta, stabilūs asmeniniai santykiai, perspektyvumas profesinėje srityje, savęs įprasminimas kasdienybėje – esminiai dažno mūsų gyvenimo tikslai. Dar niekas neišrado sėkmingo gyvenimo formulės, tačiau nuolat pozityvumu trykštantis asmeninis fitneso treneris Paulius Ratkevičius atskleidžia penkis dalykus, ženkliai prisidedančius prie teigiamo požiūrio bei sėkmės gyvenime.
Sportas. Žmogaus fizinė sveikata smarkiai įtakojama sporto, tad sveikam žmogui, visų pirma, nekyla problemų, negatyvių minčių dėl jo prastos savijautos, fizinės būklės. Sportuojant organizme gaminasi laimės hormonai, suteikiantys daug teigiamų emocijų. Aktyvėjanti kraujotaka, didėjantis žvalumas kelia nuotaiką ir produktyvumą. Fiziniu krūviu užsiimant sporto klube, jame dažniausiai galima sutikti pozityvias emocijas skleidžiančius žmones, o pavyzdys, kaip žinia, taip pat užkrečia.
Taisyklinga mityba. Šiuolaikiniame pasaulyje grožio kultas įleidžia vis gilesnes šaknis, o taisyklinga mityba - viena pagrindinių grožio sąlygų. Pastebėta, jog gražūs žmonės dažniausiai būna sėkmingesni, laimingesni nei mažiau prisižiūrintys. Tinkama, subalansuota mityba ne tik skaistina odą, padeda prižiūrėti kūno linijas, bet ir suteikia daug energijos, gerina nuotaiką, skatina pozityvias mintis. Teisingai maitinantis smarkiai sumažėja ir sveikatos problemų.
Saikingas alkoholio vartojimas. Padauginus alkoholio ne tik elgiamasi neadekvačiai, bet ir išbalansuojamas visas žmogaus organizmas. Piknaudžiavimas alkoholiu taip pat skatina fizines ir moralines pagirias, sutrikdančias aukščiau minėtų pozityvumo rodiklių - sporto, taisyklingos mitybos - grafikus: kitą dieną dažnam mūsų norisi valgyti tik nesveiką maistą, keletą dienų nėra jėgų sportui. Saikingas, atsakingas alkoholio vartojimas padeda tiems, kuriems jo reikia norint atsipalaiduoti linksminantis, tačiau be didelių minėtų neigiamų pasėkmių.

Užsibrėžtų tikslų siekimas. Teisingai susiformuoti tikslus ir jų siekti – vienas svarbiausių pozityvumo rodiklių gyvenime. Tikslai, darantys įtakos gyvenimui, jo kokybei, gali būti įvairūs: tiek asmeniniai, tiek profesiniai. Kiekvienas turime savo mažų ir didelių tikslų, kurių užsibrėžimas ir įvykdymas veda mus į priekį. Anksčiau ar vėliau pasiekus net ir mažą, bet užsibrėžtą tikslą, didėja pasitenkinimas savimi, suteikiantis daugiausiai džiaugsmo ir pozityvumo gyvenime.
Meditacija. Ypatingai svarbi kūno fizinės ir dvasinės apkrovos pusiausvyra, o kiekviena meditacijos rūšis padeda nusiraminti, atsipalaiduoti, pabūti su savimi, geriau save pažinti iš vidaus. Tam tinkama joga, Sabi, Cigun, Taichi, Dvasinio atsako terapija (angl. Spiritual Responce Therapy), ėjimas į bažnyčią, netgi žiūrėjimas į vandenį. Užsiimant fiziniais pratimais žmogaus kūnas rūgštinasi, užsiimant meditacija – šarminasi, tad išlaikant šią harmoniją galima pasiekti neregėtas džiaugsmo, laimės ir ramybės aukštumas.
,,Kiekvienas iš šių pozityvumo komponentų vienodai svarbūs, tačiau jei žmogus vadovaujasi visais penkiais - ženkliai pagerėja ne tik jo nuotaika, dvasinė, fizinė savijauta, bet ir gyvenimo kokybė’’, - patirtimi dalijasi Paulius. Vadovaudamasis jais, jaunas vyras jau penkerius metus sėkmingai dirba asmeniniu fitneso treneriu, yra daugkartinis Lietuvos ir Europos fitneso čempionatų garbingų vietų prizininkas, o prieš mėnesį Kanadoje Monrealyje vykusiame IFBB pasaulio fitneso čempionate, vienintelis iš vyrų atstovavęs Lietuvą, užėmė ketvirtąją vietą.