Šiaurietiškas ėjimas Lietuvoje populiarėja, bet dar daugelis klysta pasirinkdami lazdas ir nekreipdami dėmesio į ėjimo techniką.
Pastaraisiais metais būti sveikam tampa madinga. Vis daugiau žmonių pasiskelbia, jog pradeda sveikai maitintis, dygsta ekologinės krautuvėlės su savo antkainiais vien dėl E raidelės buvimo ant produktų pokuočių ir, žinoma, populiarėja sportas.Visa tai yra labai pagirtina, nes amžina „šventoji trejybė“ – televizorius, drybsojimas ir kaltų ieškojimas yra iškeičiami į judesį gryname ore.
Vis dėl to, kaip tikras lietuvis, turiu kuo pasiskųsti. Šį kartą ne dėl dviračio mynimo sulenktomis kojomis ir ne dėl bėgimo netinkama avalyne, dėl naujesnio, bet jau pakankamai Lietuvoje išpopuliarėjusio sportavimo būdo. Kasdienėje kalboje tai vadina vaikščiojimu su lazdomis, o iš tikrųjų tai – šiaurietiškas ėjimas.
Vis dar daug žmonių, persismelkę stereotipais, abejingumu ar priešprieša kitkam, šiaurietiškąjį ėjimą tapatina su senatvės požymiu. Kiti, pamatę einančius netaisyklingai, sako: ,,Čia ne man”. Treti vis įrodinėja, kad tai nesąmonė.
Iš tiesų šiaurietiškasis ėjimas yra pagrįstas konkrečia ėjimo technika naudojant būtent šiaurietiškojo ėjimo lazdas. Jos gaminamos taip, kad atitiktų visus parametrus, reikalingus taisyklingam ir naudingam ėjimui.
Šiaurietiško ėjimo specialistai teigia, jog tinkamai naudojant lazdas, galima įdarbinti iki 90% pagrindinių kūno raumenų! Pabrėžiu žodį TINKAMAI, nes gana dažnai ne tik garbaus amžiaus senjorės ir senjorai, bet ir jaunesni nemato reikalo pasikonsultuoti, pasidomėti ir vaikšto bet kaip ir su bet kokiomis lazdomis. Kai kurios jų yra skirtos keliavimui, lipimui į kalnus, kitos slidinėjimui, dar kitas pardavėjai ir gamintojai yra pavadinę ,,nordic walking“ (supraskime, šiaurietiškojo ėjimo), bet kokybė ir konstrukcija neleidžia joms pretenduoti į bent kike padoresnių lygį.
Gaila, bet didžioji dauguma šių ,,paklydėlių“ perka ne lazdas, o kainą. Tada belieka tik paklausti, ar turi pirkimo čekį, kad galėtum grąžinti jas pardavėjui. Žinoma, yra tekę matyti ir taisyklingai einančių su tinkamomis šiaurietiško ėjimo lazdomis, B et tai dar ne dauguma.

Nors šiaurietiškasis ėjimas pas mus ir nėra toks populiarus, kaip krepšinis ar bėgimas, tačiau jau yra pakankamai (beveik 200) Lietuvoje paruoštų šiaurietiškojo ėjimo specialistų, bei, kas ne mažiau svarbu, atsakingų lazdų pardavėjų. Todėl nebūtina prašyti artimųjų, kad parvežtų lazdų iš užsienio, nes ten taip pat gali nusipirkti visokio šlamšto. Atsakingais pardavėjais vadinu tuos, kurie žino, ką parduoda (tinkamas lazdas) ir parduoda teisingai.
Lietuvos šiaurietiškojo ėjimo asociacijos vadovas Laimontas Rakauskas, teigia: „Nors dar kartais ir sulaukiu replikų: „Kur tavo slidės?“, O tau jau lazdų reikia?“, tačiau vis daugėja šiaurietiškąjį ėjimą praktikuojančių visų amžiaus grupių žmonių. Ir kas smagiausia – publika jaunėja, reiškia, žmonės suvokia, kad reikia judėti šiandien dėl rytojaus. Tai yra labai teigiamas pokytis. Būtų dar smagiau, jog žmonės tai darytų tinkamai ir taisyklingai. Tada ir mes, specialistai, jausimės pridėję savo dalį padedant propaguoti įdomią, aktyvią ir sveiką gyvenseną, o patys žmonės savo kūnu pajus teigiamus pokyčius.“
Ir pačios geriausios lazdos netinkamai naudojamos ne tik neatneš naudos, bet gali sukelti net tam tikrų sveikatos sutrikimų, kadangi labai svarbu tinkamai atlikti kiekvieną judesį. Tam specialistai ir reikalingi. Kita vertus, net ir geriausias specialistas be tam skirtų lazdų negalės išmokinti šiaurietiškojo ėjimo. Tai yra neatsiejamas komplektas.
Kiekvienas, kuris įkvėpimo pagautas, nusprendžia tapti ,,šiauriečiu“ ir lekia pirkti tam reikalingų lazdų turėtų pirmiausia pasidomėti, ką perka - tos dvi lazdos, esančios prieš jį su amžina akcija, nereiškia, jog jis gaus dvigubą naudą. Investicija į tinkamas lazdas iš atsakingų platintojų ir profesionalaus specialisto konsultacija gali ne tik sustiprinti jūsų kūną, tačiau ir užvesti ant tinkamo kelio, kuomet, praėjus pirminiam sveikuolio užsidegimui, jus toliau motyvuos teigiami savijautos pokyčiai.
„Atrodo labai lengva: rankose lazdos, kojos juda, kūnas tvirtėja, nuotaika gerėja. Tačiau tai nėra taip paprasta. Pradžioje reikia noro, teisingo mąstymo ir viską galima išmokti. O tada viskas vyksta mechaniškai, lengvai ir smagiai“, - pataria Laimontas.
Ar galime kaltinti žmogų dėl netinkamo jo sprendimo? Ne. Bet sprendimų pasekmės gali atsigręžti prieš mus pačius, tad priimkime juos teisingus.