Lotynų Amerikos muzikos garsų lydima zumba – unikalus fitneso ir šokio mišinys - suteiks energijos ir neleis panirti į žiemos miegą
Niekas negalėtų paneigti fakto, jog viskas priklauso nuo norų. Atėjus rudeniui dažnas skundžiasi, jog visą šiltąjį sezoną aktyviai judėjus ir mėgavusis gamtos teikiamomis galimybėmis tenka ieškoti aktyvaus laisvalaikio alternatyvų, kurios subjurus orui, žymiai susiaurina pasirinkimų paletę. Tačiau pasirinkimų visgi yra, o ir išbandyti nauja – tinkamas metas.
Kaip teigė Šokių akademijos vadovė Jurgita Česnavičiūtė, džiugu matyti veiklius žmonės, kurie renkasi ne tik barus, restoranus, kinus, teatrus, bet neapleidžia ir fizinio aktyvumo. „Vis daugiau žmonių supranta, kaip svarbu rūpintis sveikata, o rūpestis savo kūnu – bene pusė darbo. Smagu stebėti, kaip gausėja bėgančių, plaukiančių, minančių dviračius, lekiančių riedučiais ir kitaip aktyvinančių tiek laisvą, tiek ir darbo laiką. Šauni mada kuo daugiau judėti dažnam jau tampa ir kasdieniu įpročiu. Be abejonės, dėl prasto oro vis dažniau renkamasi veiklas patalpoje, tačiau jos gali būti tokios pačios energingos. Pavyzdžiui – zumba“, - mintimis dalijosi J.Česnavičiūtė.
Zumba – visame pasaulyje žaibiškai išpopuliarėjęs unikalus fitneso ir šokio mišinys, kurio metu ne tik efektyviai stiprinimas kūnas ir koreguojamos linijos, bet ir lavinama koordinacija, atmintis ir pozityvumas.
„Prie treniruočių galima prisijungti ir įsitraukti bet kada, nebūtina išankstinė patirtis, nebūtina speciali apranga. O kas svarbiausia – tai ne tik naudinga bet ir smagu. Lotynų Amerikos muzika skatina šypsotis ir gerina nuotaiką. Atsikratysite nereikalingų kilogramų (treniruotės metu sudeginama iki 1000 kcal.) ir išmoksite populiarių šokių žingsnelių. Juk tai tikrai didelė nauda, tiesa?“, - šypsojosi Jurgita.

Jai antrino ir zumbos instruktorius Tomas, kurio nuomone, ši gali tapti tiek jauno, tiek vyresnio žmogaus pramoga ir užsiėmimu. „Zumba gali užsiimti kiekvienas žmogus – jokie svorio, amžiaus, lyties, profesijos ar fizinio pasirengimo apribojimai čia negalioja. Dar neteko matyti nė vieno, kuriam nebūtų pavykę išmokti zumbos judesių. Taip, ne visiems pirmu bandymu pavyksta, bet išmokstama. Zumba – paprasta ir smagi. Tai nėra varžybos, kai negalima klysti, todėl kiekvienas užsinorėjęs išlieti susikaupusį stresą ar nuovargį, gali tai padaryti šokių aikštelėje“.
„Kitose veiklose, pavyzdžiui, jėgos treniruotėse, reikalinga technika, tikslus judesių atkartojimas, kitaip kyla rizika susižeisti. Zumba šiuo atžvilgiu labai saugi treniruotė. Šokant dirba korpusas – nugara, pilvo presas, judesiai atliekami keliant kojas ar rankas. Dar vienas svarbus aspektas zumbos treniruotėse – muzika, pagal kurią nejučiomis intensyviai sportuojama. Jų metu galima išgirsti ir salsos, ir tango, ir šiuolaikinės muzikos ritmų. Tad tai ne tik geros savijautos variklis, bet ir tikrai šaunus prasiblaškymas“, - pasakojo Tomas Jančoras.
Zumbos rūšį, anot instruktorių, galima pasirinkti pagal savo pajėgumą ir norą veikti. „Dėl rūšių įvairovės zumbą šiandien gali pasirinkti tiek vaikai, jaunimas, tiek ir suaugę bei vyresnio amžiaus žmonės. Todėl į grupes gali jungtis ir labai aktyvūs, ir ramesni, ir netgi negalią turintys asmenys. Vienu ar kitu atveju, bet kokia fizinė veikla - ar tai būtų lengva mankštelė, ar Lotynų Amerikos muzikos garsų lydimi judesiai, rudenį ir žiemą padaro kur kas malonesnius. Be to, suteikia naujų jėgų ir energijos ir neleidžia panirti į „žiemos miegą““, - juokavo instruktoriai.
Nuo pirmųjų žingsnelių 2001-aisiais zumbos programa, kurią pirmasis Alberto „BETO” Perezas pademonstravo pamiršęs savo kompaktinę plokštelę, žaibiškai plito ir tapo pasaulio didžiausia ir sėkmingiausia šokių-fitneso programa. Ja užsikrėtė daugiau nei 12 milijonų žmonių. Dabar zumbą lankančiųjų skaičius tik auga, ji propoguojama daugiau nei 110 tūkst. pasaulio vietų ir daugiau nei 125 šalyse.