KKSD inicijuojamas projektas „Judėjimas - sveikatos šaltinis“ per du mėnesius aplankė 60 savivaldybių, kviesdamas žmones pamilti sportą
Kūno kultūros ir sporto departamento inicijuojamas projektas „Judėjimas - sveikatos šaltinis“, bendradarbiaujant su Lietuvos sporto universitetu ir virtualių treniruočių portalu „Sporto birža“ per du mėnesius nuvažiavo daugiau nei 14 tūkstančių kilometrų ir aplankė 60 Lietuvos savivaldybių, kviesdami šalies gyventojus pamilti sportą, išmėginti žiemos sporto šakas, atlikti testus, parodančius žmogaus fizines galimybes bei tiesiog aktyviai praleisti laiką kartu. Projekte „Judėjimas – sveikatos šaltinis“ iš viso dalyvavo daugiau nei 25 000 skirtingų amžiaus grupių šalies gyventojų, kuriems buvo išdalintos virtualių treniruočių namuose metinės narystės. „Džiaugiamės, kad daugeliui projekte sudalyvavusių žmonių interaktyviosios treniruotės namuose buvo naujiena, kurią visi entuziastingai norėjo išbandyti“, - sakė portalo „Sporto birža“ įkūrėja Vlada Musvydaitė.

Projekto metu profesionalūs treneriai įvairiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose gyventojams ne tik suteikė daugiau žinių apie aktyvios gyvensenos ir sporto naudą sveikatai, bet atliekant specialius testus, padėjo įsivertinti kiekvieno dalyvio fizines galimybes. Taip pat kiekviename mieste treneriai sporto entuziastus ir susirinkusius smalsuolius kvietė į 60 šiaurietiško ėjimo treniruočių, mat šis sportas turi daug privalumų ir tinka kone visiems. „Pagrindinė šiaurietiško ėjimo nauda yra nedidelio intensyvumo aerobinis fizinis krūvis. Tai labai saugi sporto šaka visoms amžiaus grupėms. Šis sportas itin tinka tiems, kurie dar tik pradeda sportuoti ir gyventi aktyviau. Šiaurietiškas ėjimas padeda stiprinti širdies raumenį, tad gerina ir širdies darbą, taip pat gerina bendrą organizmo būklę, funkcinę sistemą, didina ištvermę. Treniruotės metu dirba visos raumenų grupės. Ši sporto šaka - puiki prevencija prieš širdies kraujagyslių sistemos ligas“, - pasakojo LSU kancleris ir projekto koordinatorius Mindaugas Balčiūnas taip pat priminęs, kad Lietuvai derėtų pasekti Norvegijos pavyzdžiu. Pasak jo, Norvegijoje fiziniu aktyvumu pasižymi daugiau nei 70 procentų šalies gyventojų tarp visų amžiaus grupių. Tuo tarpu Lietuvoje fiziniu aktyvumu, gana optimistiškai vertinant, vis dar pasižymi tik apie 35 procentai šalies piliečių. Tačiau dabar, kai projektas „Judėjimas - sveikatos šaltinis“ išjudino sportuoti visą Lietuvą, galbūt visiems bus lengviau ir smagiau išmėginti žiemos sporto šakas, dažniau išeiti pasivaikščioti ir apskritai gyventi aktyviau.